Stadin liiga

Mestarit areenalla..
Stadinliigan kevätkausi 2008 on runkosarjan osalta päättynyt. Kiitoksia kaikille vuosien varrella pelanneille ja toimintaan osallistuneille, maratonranking on tekeillä!
Uusi Stadin liiga alkaa ennen Helsinki Openia

STADIN LÄTKÄLIIGA

Joka toinen keskiviikko pidettävä pöytäjääkiekko turnaus (alk. 29.10.2008). Turnaus on
avoin kaikille.
Turnauksen ovet aukeavat klo:17:30 ja ilmoittaituminen päättyy klo 17:50 ja pelit
pyritään aloittamaan VIIMEISTÄÄN klo:18:05...!!!

Osallistumis maksu on 3e.
Turnauksessa jaetaan kolmelle parhaalle palkinnot.

Paikkana Malmin VPK askartie 8 00700 Helsinki lähellä juna-asemaa.
Stadin lätkäliigan omat väliaikaiset nettisivut ovat nähtävissä 22.10.2008 alkaen
osoitteessa http://www.elisanet.fi/latkaliiga/

Mikäli paikallisliigalla on hyvä menestys, alkaa vuoden vaihteessa toiminta täysillä
ja ennennäkemättömän upeita yllätyksiä on luvassa.!!!
t. organisaattori-Erälaukko
Lisätietoja Juha Erälaukolta eralaukko@luukku.com 044-2199000.
Grande Finale 28.4.2008! 


Ismo Lahtinen - X
Janne Rantanen - X
Netta Jousi - Mikko Haverinen 5-1,1-2j,7-0,7-2,2-1
Niko Tuominen - Esa Heilimo 2-0,1-4,3-5,2-1,0-1j,1-2

Lauri Happo - Esa Heilimo 3-2,4-3j,4-3j,1-3,1-0
Ismo Aulaskari - Netta Jousi 2-3,5-4,3-1,6-1,6-0
Tomi Uimonen - Janne Rantanen 3-1,4-3,0-2,9-3,2-4,3-2
Tom Hägg - Ismo Lahtinen 3-0,1-2,9-0,2-3j,1-4,4-2,3-4

Lauri Happo - Ismo Lahtinen 5-4, 2-4, 4-2, 3-2, 1-2j, 1-2j, 3-2
Ismo Aulaskari - Tomi Uimonen 0-5, 6-2, 5-0, 0-3, 0-1, 2-1j, 1-5

Finaali: 29.04.2008 13:31, Lauri Happo - Tomi Uimonen 2-1, 0-3, 5-6j, 1-5, 2-3j

Tomi Uimonen on Stadin liigan mestari keväällä 2008! Onnittelut!



Stadinliiga on Helsingin ainoa kaikille avoin pöytäjääkiekkoliiga!

Stadinliigan tuoreimmat tiedotukset ja poikkeukset pelipäiviin löydät aina tältä sivulta. Ympäri Suomea pelattavista pöytäjääkiekkoturnauksista kannattaa etsiä tietoa osoitteesta www.poytajaakiekko.net.

Mitä, missä ja milloin?

Mitä: Stadin tujuin pöytäjääkiekkoliiga
Missä: God's Gas, Kaisaniemenkatu 10, katutaso (opas).
Milloin: lähes joka maanantai klo 17:45 alkaen 11.2.2008 aina 21.4.2008 asti. Grande Finale-kutsuvierasturnaus kauden päätteeksi 28.4.2008.
Monta: Osallistuminen maksaa ensimmäistä kauttaan pelaaville euron, toista kauttaan 2 euroa ja muille ammattilaisille 3 euroa / kerta.
Miten: Kaikille avoimia turnauksia lähes viikoittain
Muuta: Alkoholin nauttiminen kisapaikalla on kielletty.


Ranking runkosarja

Syksy 2008080211080225080303080310080331080407080414080421..YHT6/8PisteKAKäynnit
1Lauri Happo301820-2022825 14313520.437
2Ismo Aulaskari-25252530-30- 13513527.005
3Timo Toivonen-303016--2530 13113126.205
4Tomi Uimonen-2222302230-- 12612625.205
5Tom Hägg2016181425181422 14711918.388
6Ismo Lahtinen-20122214201620 12411217.717
7Jussi Aalto-12-1818251818 10910918.176
8Janne Rantanen251414101082016 1179914.628
9Netta Jousi--1620121610- 747414.805
10Niko Tuominen188-8-101214 707011.676
11Esa Heilimo1410-12612610 706410.007
12Mikko Haverinen166-68--8 44448.805
13Pasi Vihinen22---16--- 383819.002
14Mika Myllykangas------22- 222222.001
15Peter Madsen--10---5- 15157.502
16Petteri Sevon-----14-- 141414.001
17Sampsa Räsänen-------12 121212.001
18Svante Knuus12------- 121212.001
81191111101210YHT82KPL
Parhaat x käydyistä y kisasta lasketaan rankingpisteisiin. Jos nämä x/y-rankingpisteet menevät tasan, seuraava vertailukriteeri on kaikki kauden rankingpisteet, ja sitä seuraava rankingpistekeskiarvo. Sijoitus 12 parhaan vähintään x kisaa pelanneen pelaajan joukossa vaaditaan Grande Finaleen osallistumiseen kauden lopussa . Jos nyt kuitenkin joku noista kahdestatoista luovuttaa Grande Finalen, nostetaan hänen tilalleen Finaleen rankingissa seuraava halukas paikallaoleva x kisan pelaaja. Alle x kisaa käyneitä ei nosteta mukaan.

Kauden tulosyhteenveto

kevät 2008OVTH+-PRP%KisatRPKA
1Ismo Aulaskari11384623370-2231741350.79527.00
2Lauri Happo143781154465-3541671430.59720.43
3Tom Hägg161781172465-4011671470.52818.38
4Tomi Uimonen114681630399-2801521260.69525.20
5Timo Toivonen114671631395-2611501310.68526.20
6Jussi Aalto122671540390-2911491090.63618.17
7Janne Rantanen150641670409-4221441170.48814.62
8Ismo Lahtinen142631663374-3791421240.50717.71
9Netta Jousi94371344265-25787740.46514.80
10Niko Tuominen104271661186-32170700.31611.67
11Esa Heilimo121261679203-37068700.25710.00
12Pasi Vihinen3921216136-10844380.57219.00
13Mikko Haverinen9211576148-40027440.1358.80
14Mika Myllykangas16113256-3625220.85122.00
15Petteri Sevon1874747-5418140.50114.00
16Sampsa Räsänen18441028-5812120.29112.00
17Svante Knuus14201215-714120.14112.00
18Peter Madsen27022543-1082150.0027.50
Yhteensä160271517271543944394160214030.478216.64

Syksyn 2007 pelit, God's Gas

Kevään 2007 pelit, God's Gas

Syksyn 2006 pelit, God's Gas

Kevään 2006 pelit, God's Gas

Syksyn 2005 pelit, God's Gas

Kevään 2005 pelit, God's Gas

Syksyn 2004 pelit, God's Gas

Kevään 2004 pelit, God's Gas

Syksyn 2003 pelit, God's Gas

Kauden 2002-2003 pelit, God's Gas

Kevään 2002 pelit, God's Gas

Syksyn 2001 pelit, God's Gas

Kesän 2001 pelit, Sports Academy


ilmoita virheistä tuloksissa Ismolle


Sivut: © Ismo Tulokset: © Stadin liiga